День незалежності. Українська Бандура

Бандура — один з найскладніших у світі музичних інструментів. За час свого існування вона пережила багато модифікацій: втратила гриф, здобула більше струн, музиканти відкрили нові методи гри на ній. Однак весь цей час вона залишалась суто українським інструментом, тому ми вирішили сьогодні зробити для вас невеличку підбірку відео сучасних українських бандуристів, які, на нашу думку, дозволяють почути цей інструмент по-новому.

Першими ми згадаємо B&B Project на інструментах тут грають Тетяна Мазур (бандура) та Сергій Шамрай (баян). Починаючи з березня 2015 року вони постійно записують нові кавери на світові хіти у різних жанрах: від класичної музики до року та джазу. В нашу добірку ми додали їхню версію виконання гімну України.

Валентин Лисенко — один з найвідоміших бандуристів України, який прославився завдяки участі у талант-шоу. Під час свого виступу він продемонстрував, що на бандурі можна грати музику різних жанрів та напрямків.

Марина Круть, солістка гурту «KRUT». На відміну від багатьох інших майстрів бандури, вона не тільки грає на інструменті, але й співає пісні. Ми пропонуємо вам переглянути це відео та почути її кавер на пісню «Спи собі сама».

Ще одним яскравим представником сучасної бандури в Україні є гурт «Шпилясті кобзарі», ініціатором сворення якого був Ярослав Джусь, також відомий за своїми виступами у талант-шоу. Хлопці заснували проект «Bandura Style», за допомогою якого намагаються популяризувати бандуру не тільки в Україні, а й у всьому світі. 

Для вас ми обрали їхню версію хіта Джамали «1944».

Ми впевнені, що наш список не є вичерпним і в Україні є ще багато талановитих музикантів. Тому запрошуємо вас ділитися своїми улюбленими каверами та композиціями на бандурі у коментарях під цією публікацією у соц. мережах.


Підпишіться на наш канал в Telegram і ми покажемо вам, наскільки глибока ця кроляча нора:https://t.me/hromadskekharkiv

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.