ГОЛОВНІ НОВИНИ ПОНЕДІЛКА 3-ГО ЧЕРВНЯ 2019

Новий прес-секретар президента оголосила позицію Володимира Зеленського що до ситуації із Жуковим у Харкові

У пості на своїй сторінці у Фейсбук Юлія Мендель розмістила пост в якому посилаючись на позицію Президента України написала:

«Отже, закон не вимагає знесення пам’ятника. Але правова колізія, пов’язана з ним — так само як з перейменуванням проспекту — присутня. Тим більше, за відсутності громадського консенсусу з цього питання у місті Харкові.

Президент вважає, що розв’язання подібних колізій в рамках закону є справою винятково територіальної громади міста. Що передбачає проведення громадських консультацій і слухань та досягнення оптимального рішення, яке б задовольнило всі зацікавлені сторони.

Міський голова, як лідер територіальної громади, має бути арбітром у цьому протистоянні і організувати процес пошуку оптимального рішення, а не ставати на чийсь бік», — написала пані Мендель.

У свою чергу на офіційному сайті Інститут національної пам’яті виступив із заявою, що жодних колізій, що до Георгія Жукова у законі немає:

«Відсутність юридичної колізії з демонтажем прояснює юрист УІНП Сергій Рябенко:

Тут немає ніякої колізії. Згадані речницею президента винятки не можна застосувати до даної ситуації. Згідно Закону про декомунізацію (пп. “ґ” п. 4 ч. 1 ст. 1) символікою комуністичного режиму є в тому числі пам’ятники особам, які обіймали керівні посади. Жуков був першим заступником наркома оборони СРСР у 1942-44 роках та міністром оборони СРСР у 1955-57 роках, а отже обіймав керівні посади у вищих органах влади СРСР. Тому його пам’ятник є символікою комуністичного тоталітарного режиму.

Закон (п.6 ст. 7) вимагає демонтувати такі об’єкти. А виняток щодо діячів науки і культури, очевидно, до Жукова не має ніякого стосунку», — написано на сайті установи.

Посилання на джерело

Харківський окружний адміністративний суд закрив справу по оскарженню рішення виконкому міської ради про здорожчання вартості проїзду у міському електричному транспорті

Про закінчення судового розгляду у Харківському окружному адміністративному суді написали на своїй сторінці у Фейсбук представники Харківського антикорупційного центру. При цьому вони заявляють, що на їх думку рішення судді Шляхової О.М. є незаконним, оскільки в період поки діяла постанова, яку розслідувачі оскаржували, харків’яни продовжували платити підвищену ціну на проїзд, через що отримали збитки.

Коли та яким чином у ХАЦ планують оскаржити рішення суду не повідомляється.

Поліція зранку отримала 31 повідомлення про мінування будинків у Харкові

На своєму офіційному сайті прес-служба Національної поліції України пише, що приблизно о 10:30 вони отримали повідомлення про начебто мінування у 23-х будівлях Харкова, в аеропорту та 7 лікарнях міста.

Станом на 18:35 копи відзвітували, що їм вдалось завершити пошуки у 18-ти будинках. Про які саме будинки йде мова не уточнюється, однак за даними поліції вони ретельно обстежили 13 405 кв. метрів приміщень та 14 150 кв. метрів прилеглої території, евакуювали 231 людину.

Варто зауважити, що після другого туру виборів у Харкові періодично, декілька разів на тиждень з’являються повідомлення про мінування різних будинків. Поліція при цьому запевняє, що інформацію розповсюджують з тимчасово-окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Посилання на джерело 1

Посилання на джерело 2

У «Укроборонпромі» заявляють, що новий директор заводу імені Малишева отримує погрози

За їх словами, директор Олександр Чурсін, який за договором почав працювати минулого тижня отримує погрози на адресу своєї сім’ї. У Державному концерні заявляють, що Чурсіна намагаються змусити піти з посади. Через це в офіційному повідомленні вказано, що «Укроборонпром» вважає, що за залякуванням стоїть колишній директор заводу.

Посилання на джерело

Обмеження у русі вулицями Харкова

Сайт міськради Харкова попереджає, що від завтра і до 6-го червня на перехресті вулиць Наталі Ужвій та Леся Сердюка будуть обмежувати рух транспорту з 9:00 до 17:00.

Завтра перехрестя буде закрито повністю, в інші дні частково. Перекриття відбуватиметься через те, що водоканал завершив роботи по прокладці водогону і тепер має відновити дорожнє покриття.

Посилання на джерело

На вулиці Морозова продовжується капітальний ремонт дороги.

Віз 7:00 завтра і до 23:00 8-го липня від Плеханівської до Зернової працівники дорожніх служб будуть частково перекривати вулицю аби відновлювати асфальт на дорозі та тротуарах. Машини скеровуватимуться на вільну від робіт частину дороги.

Про обмеження руху трамваїв не повідомляється.

Посилання на джерело

Автор фото: velvet

Підпишіться на наш канал в Telegram і ми покажемо вам, наскільки глибока ця кроляча нора:https://t.me/hromadskekharkiv

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.