ГОЛОВНІ НОВИНИ ПОНЕДІЛКА 8-ГО КВІТНЯ 2019

В Харкові підірвали банкомат «Ощадбанку»

Офіційний сайт Головного управління Національної поліції області повідомляє, що о 3:35 ночі на вулиці Валдайській невідомі підірвали саморобний вибуховий пристрій. Вибух вони здійснили щоб захопити гроші з банкомата. Підірваний банкомат находився на вулиці Валдайській 24-А біля виходу із відділення «Ощадбанку».

Копи відкрили справу за ч. 5 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Скільки саме коштів було вкрадено на даний момент не встановили.

Посилання на джерело

Вночі хтось закидав сміттям пам’ятний знак воїнам Української повстанської армії

Про наругу над монументом повідомляє сайт Національної поліції. Вони зауважують, що дізнались про це з соціальних мереж. На фундаменті, з якого було раніше викрадено камінь лежало будівельне сміття, та інші побутові відходи та залишки їжі. Поліція зареєструвала інцидент, при цьому кваліфікацію не надала.

Варто зауважити, що «Молодіжний парк» було розбито у радянські часи на місці першого міського кладовища.

Посилання на джерело

У Харкові та області закінчується «опалювальний сезон»

Сьогодні голови міськради та обласної державної адміністрації підписали розпорядження, про вимкнення центрального опалення в місті та області. У розпорядженні мера Харкова мова йде про перекриття тепла із 10-го квітня. В області централізоване опалення вимкнуть вже завтра 9-го.

Посилання на розпорядження Харківської міської ради

Посилання на розпорядження Харківської обласної державної адміністрації

Проект за яким фонтан «Каскад» перетворився на сходи коштував платникам податків більше ніж 1,5 мільйона гривень

Про це пишуть розслідувачі Харківського антикорупційного центру на своїй сторінці у Фейсбук. Вони, посилаючись на систему «ProZorro», зауважують, що за проект ФОПу Прощенко Артем Анатолійович чиновники з СКП «Харківзеленбуд» переказали 1 487 000 гривень. Крім цього, 59 508 гривень було виплачено за авторський нагляд. Вони стверджують, що архітектор Артем Прощенко підтвердив інформацію, що коригування проекту, при яких зі східців було прибрано каскадний фонтан вносилися з ініціативи замовника, СКП «Харківзеленбуд».

Колишній чиновник обласної державної адміністрації сплатить штраф за спробу отримати хабар

Вирок виніс Дзержинський суд Харкова. Чоловік був чиновником одного з департаментів ХОДА та запропонував бізнесмену за 25 000$ США вплинути на чиновників міської ради Харкова, аби ті виділили бізнесмену землю. Правоохоронці затримали державного службовця під час отримання хабара.

Йому інкримінували ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України. У суді обвинувачуваний визнав свою провину та заявив, що розкаюється.

Врахувавши це суд визнав його винним, та постановив, що він має сплатити 8 500 гривень штрафу, та оплатити 4 461,60 гривень по рахунку за експертизу документів.

Посилання на рішення суду

Харківський антикорупційний центр заявляє, що вони передали до міськради так звану мирову угоду у справі про підвищення тарифів у міському електричному транспорті

ХАЦ написав про це на своїй сторінці у Фейсбук. Вони зауважують, що передали угоди по обох позовам. І якщо міська влада підпише їх, то чиновники мають виконати наступні обов’язкові умови:

«В рамках заяв про примирення, ХАЦ пропонує Виконкому:

– під час процедури встановлення тарифу на проїзд в метро, трамваях, тролейбусах обов’язково дотримуватись Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”;

– з моменту затвердження судом умов примирення, діють тарифи на проїзд в метро — 5 грн., в трамваях/тролейбусах — 4 грн.;

– з метою компенсації збитків, вступ нових тарифів з відтермінуванням на строк, який дорівнює кількості календарних днів, від 6 лютого 2019 року до моменту затвердження судом умов примирення сторін. Механізм компенсації харків’янам сотень мільйонів гривень (щоденна переплата складає приблизно 3 млн.грн.);

– впровадження динамічних тарифів в метро, трамваях та тролейбусах (передбачає зменшення вартості проїзду в залежності від розміру одноразового поповнення безконтактної електронної картки за 10, 20, 30, 40, 50 поїздок);

– проведення громадських слухань або відкритих обговорень проектів рішень про встановлення тарифів на проїзд в метро, трамваях/тролейбусах».

Крім цього представники Антикорупційного центру пропонують використовувати систему «ProZorro» при всіх закупівлях.

Завтра та у середу по проспекту Тракторобудівників вдень не ходитимуть трамваї

Сайт міськради попереджає, що з 9:00 до 16:00 не варто чекати 26-й та 23-й трамвай на проспекті Тракторобудівників між вулицею Героїв Праці та Салтівським шосе. Чиновники кажуть, що в цей час ремонтуватимуть рейки.

Через це 26-й маршрут від кола на парку Горького їхатиме до розворотного кола «Салтівське».

Вагони 23-го маршруту ходитимуть від кола «Південно-східне» до кінцевої «602 мікрорайон».

Посилання на джерело

Нагадаємо, що 8-го квітня 5 років тому, завдяки операції яку провів вінницький спецпідрозділ МВС «Ягуар», обласна державна адміністрація була звільнена від сепаратистів, які бажали розділити Україну на окремі «республіки», які б підпорядковувались країні-агресору: Російській федерації.

Автор фото — Тетяна Федоркова

Підпишіться на наш канал в Telegram і ми покажемо вам, наскільки глибока ця кроляча нора:https://t.me/hromadskekharkiv

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.