ГОЛОВНІ НОВИНИ СЕРЕДИ 20-ГО ЛЮТОГО 2019

Сьогодні протягом дня міський електричний транспорт ігнорував ухвалу суду про скасування попередніх тарифів

Зранку через відсутність реакції на рішення суду у салонах трамваїв та тролейбусів відбувались сварки між пасажирами та кондукторами із водіями. В результаті однієї зі сварок близько 7:30 зупинявся рух трамваїв по Московському проспекту у бік станції метро «Завод імені Малишева». Копи, що прибули на місце пізніше зробили заяву, що конфлікт вдалось вирішити.

Після першої години дня прокуратура області через свій сайт повідомила, до ЄРДР була внесена справа за фактом невиконання рішення суду зі сторони міськради (ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення службовими особами)).

Одночасно із цим представники Харківського антикорупційного центру разом з активістами прийшли на станцію метро «Університет» де вимагали від чергової по станції приймати у пасажирів оплату у 5 гривень за проїзд.

Поліція не вживала дій стосовно пасажирів, що залишаючи 5 гривень на стійці чергової проходили на станцію.

О 15-й годині активісти перемістились до будівлі управління КП «Харківський метрополітен», однак у будівлю їм потрапити не вдалось.

При цьому у ввечері, Сергій Дульфан, директор Департаменту інфраструктури Харківської міської ради заявив, що на перепрограмування системи оплати у метро потрібно протягом ночі оновлювати програму. При цьому він не відповів, чи планує метро зробити це цієї ночі.

Сьогодні в вечері Харківський антикорупційний центр анонсував, що у суботу о 15-й годині вони збирають «Марш злых харьковчан» з метою домогтись від міської ради виконати ухвалу суду.

Виконком міської ради заявив про бажання ввести диференційований тариф у комунальному транспорті

На офіційному сайті міськради розміщено повідомлення, що члени виконкому підтримали рішення розробити нову систему оплати у міському електричному транспорті, і внесли як доповнення у рішення, яке наразі оскаржується у суді.

Про яку саме диференціацію оплати йде мова (по часу, відстані, чи пільгових проїздних) не повідомляється. Розробляти систему будуть у тому числі, залучивши фахівців Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова.

Скільки часу планується витратити на розробку нової системи не повідомляється.

Посилання на джерело

Вчора у Богодухові викрали одну з агітаційних палаток, а іншу пошкодили

Про інциденти повідомляє головне управління Національної поліції області. Вони не вказують про конструкції яких кандидатів йде мова. Однак пишуть, що в одному випадку, невідомий на «Газелі» вкрав «одну з агітаційних металевих конструкцій одного з кандидатів на пост Президента України» в іншому випаду до копів звернулась довірена особа одного з кандидатів, заявивши, що намет одного з кандидатів пошкодили. Обидва інциденти відбулись на площі Соборності у вівторок.

В результаті поліція звітує, що вони відкрили за цими фактам кримінальні провадження за ч. 1. ст. 185 (крадіжка) у першому випадку, та за ч. 1, ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України у другому.

Посилання на джерело

Поліція провела обшуки у фірми, яка отримала від теплових мереж підрядів на 100 мільйонів гривень

Про це посилаючись на рішення Київського суду Харкова повідомляє Харківський антикорупційний центр. Вони зазначають, що слідчі розслідують справу за якою директор ТОВ «Схід — Теплоремонт» підозрюється у змові з іншими компаніями, які створювали умови, для «Схід — Теплоремонт» в яких воно вигравало тендери від КП «Харківські теплові мережі». Окрім цього він використовуючи фірму свого заступника, як постачальника, подавала на затвердження ціни на матеріали, що були вищими за ринкові на той час.

Поліція зверталась до суду, аби отримати дозвіл на проведення обшуків та вилучення доказів.

Суд у справі «Теракту біля палацу спорту» закінчив вивчення доказів прокуратури

Сьогодні Фрунзенський районний суд Харкова проводив чергове засідання на якому планувалось вивчити докази прокуратури по справі теракту, який відбувся 22-го лютого чотири роки тому.

Під час засідання один із підозрюваних Сергій Башликов намагався заявити відвід прокурору. Він заявив, що прокуратура начебто покриває незаконні дії СБУ. Суд відмовив у цьому клопотанні та продовжив вивчення доказів.

Башликов, а також два інших підозрюваних: Володимир Дворніков та Віктор Тетюцький неодноразова намагались заявляти відвід, суддям, прокурорам та секретарям суду. В усіх випадках суд видалявся до нарадчої кімнати та відмовляв у відводах.

Потерпілі та їх адвокати заявляють, що таким чином підозрювані намагаються затягнути судовий розгляд, і зменшити своє реальне покарання посилаючись на так званий «закон Савченко».

Загалом суду сьогодні вдалось завершити розгляд доказів від прокуратури, наступне засідання призначили на 6-те березня.

СБУ звітує, що затримала на хабарі прикордонника

На офіційному сайті спецслужби розміщено повідомлення, що одного із прикордонників харківського загону затримали. Слідчі стверджують, що він вимагав та отримав 800$ США за те що без належного оформлення пропустив вантаж підакцизних товарів на територію РФ.

Гроші СБУ-шники знайшли у підозрюваного вдома під час обшуку.

Вони заявляють, що відкрили справу за ч. 3 ст. 368 (Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) Кримінального кодексу України.

Посилання на джерело

Стало відомо які саме тролейбуси отримає Харків за кошти кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку

Сьогодні на офіційному сайті корпорації «Богдан» з’явилось повідомлення, що вони виграли тендер на виготовлення та поставку 57 тролейбусів для КП «Тролейбусне депо №2». Скільки саме коштуватиме місту ця покупка не розголошується. Комунальне підприємство отримає машини моделі Т70117.

Перші «рогаті» мають потрапити у місто вже цього року. Салон вміщуватиме 105 пасажирів з них 34 зможуть їхати сидячі.

Посилання на джерело

Фото —Костянтин Марков

Підпишіться на наш канал в Telegram і ми покажемо вам, наскільки глибока ця кроляча нора:https://t.me/hromadskekharkiv

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.