ГОЛОВНІ НОВИНИ СЕРЕДИ 6-ГО ЛЮТОГО 2019

Відбулось чергове судове засідання у справі «ДТП на Сумській»

Сьогодні у Київському суді Харкова продовжився розгляд справи відносно ДТП в якому обвинувачуються Олена Зайцева та Геннадій Дронов.

Сьогодні суд планував перейти до етапу дебатів (Який є останнім кроком перед винесенням вироку). На початку засідання, адвокат пана Дронова Сергій Перепелиця заявив відвід судді Пропасу, який розглядає справу. Пан Перепелиця заявив, що суддя не дотримався принципу рівності сторін під час слідства та назвав його дії не збалансованими. Проти клопотання виступили усі інші сторони процесу (прокуратура, адвокати пані Зайцевої, та захисники інтересів потерпілих (частина з них утрималась)). Після чого до залу повернувся суддя Пропас та були розпочаті дебати.

Під час дебатів прокурори знову викликали експертів з інституту імені Бокаріуса, які заявили про наявність похибки у їх висновках, а саме був неправильно вказаний пункт ПДР, за яким звинувачується Геннадій Дронов.

Окрім цього прокурори клопотали про продовження утримання під вартою обвинувачуваних. Суд задовольнив це клопотання залишивши підсудних у СІЗО до 4-го квітня.

Також представники державного обвинувачення озвучили яке покарання вони бажають, аби суд виніс водіям. Мова йде про 10 років позбавлення волі та заборону на 3 роки керувати автомобілями, для кожного з обвинувачуваних.

Наступне засідання відбудеться 11-го лютого о 14:00

Виконавчий комітет Харківської міської ради погодив підвищення вартості проїзду у метро трамваях та тролейбусах

Завтра зранку має відбутись офіційна публікація тарифів у спеціальному випуску газети «Харьковские Известия», яка підпорядкована міськраді. Згідно з рішенням виконкому за одну поїздку у Харківському метро необхідно буде сплатити 8 гривень. А за квиток у трамваї або тролейбусі проситимуть 6 гривень.

При цьому у міськраді заявили, що більше ніж 60% пасажирів це так звані «пільговики», які не сплачують самостійно за свій проїзд.

«При цьому з підвищенням тарифу зберігаються всі діючі пільги. Це означає, що 62,7% пасажирів наземного електротранспорту будуть, як і раніше, їздити безкоштовно. У метро кількість пільговиків менша, але вони також збережуть свою пільгу», – зазначив директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв.

Окрім цього на засідання прийшли представники Харківського антикорупційного центру, представник яких Ігор Черняк зауважив, що за його підрахунками метро недоотримує понад 100 мільйонів гривень на рік тільки від того, що розміщенням реклами займаються сторонні фірми, залишаючи приблизно 1% своїх доходів метрополітену.

Посилання на джерело

Відео наших колег з «UA: Харків», які були присутні на виконкомі: 

Вища рада правосуддя відсторонила від роботи на пів року суддю Вовчанського районного суду Харківської області

Рішення про це опубліковано на офіційному сайті ВРП, вони зазначають, що мова йде про Ірину Уханьову, яка раніше оскаржила попереднє рішення за яким її звільнили. Цього разу комісія повторно зазначила, що суддя Уханьова порушила засади гласності та відкритості судового процесу, умисно порушила права людини й основоположні свободи та допустила поведінку, що порочить звання судді, а також підриває авторитет правосуддя.

Мова йде про конфлікт, що виник у правозахисника та юриста Максима Корнієнко та Ірини Уханьової, що вела судове засідання. Суддя засудила адвоката о 15 діб арешту за те, що він відмовився прослідувати із зали суду у райвідділ поліції. причиною інциденту стало проведення відеозьомки адвокатом, що не заборонено законом.

На підставі цього, Вища рада правосуддя, вирішила, врахувати що пані Ірина згідно із законними нормами була перевантажена справами, як суддя. Однак при цьому порушила вимоги закону.

Через це Уханьова на 6 місяців відсторонена від здійснення правосуддя. Вона не буде отримувати жодних доплат до посадового окладу судді. А також вона має пройти курс підвищення своєї кваліфікації у Національній школі суддів України та по завершенню пройти кваліфікаційне оцінювання.

Посилання на джерело

Відреконструйована Філармонія Харкова проведе перший концерт 14-го лютого

Про це повідомляє офіційний сайт обласної державної адміністрації, із посиланням на слова очільника ХОДА Юлії Світличної. На сайті філармонії розміщено інформацію по симфонічне шоу призначене на цю дату, які композиції будуть зіграні не повідомляється.

Відреконструйований зал філармонії матиме 777 місць. Сама реконструкція тривала більше ніж 10 років.

Посилання на джерело

Харківський медичний університет планує реконструювати віварій переплативши за матеріали

Таку заяву зробили представники Харківського антикорупційного центру на своїй сторінці у Фейсбук. Вони відзначають, що роботи коштуватимуть 6 701 002,80 гривень. Віварій ХНМУ, знаходиться за адресою: вул. Тринклера, 6.

Розслідувачі відзначають, що у документах договору ціни на будівельні матеріали є завищеними. Як приклад, вони наводять плити перекриття ПБК 126-12, їх планують купувати по 29 670 грн./шт. У той час як ХАЦ знайшов пропозиції в інтернеті, де така плита вартує 14 000 тис. грн. Здорожчання були знайдені й в інших пунктах закупівлі.

Завтра з ранку буде перекрито вулицю Динамівську

Про обмеження у русі повідомляє офіційний сайт Національної поліції, вони планують з 09:00 до 12:00 перекрити рух вулицею від Новгородської в бік Сумської. В цей час копи будуть проводити там слідчий експеримент.

Водіїв просять заздалегідь планувати свої маршрути.

Посилання на джерело

Автор фото — vladonnos

Підпишіться на наш канал в Telegram і ми покажемо вам, наскільки глибока ця кроляча нора:https://t.me/hromadskekharkiv

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.