У Харківській області з’явиться ще 7 ОТГ

29 жовтня 2017 року в Україні відбудуться перші вибори голів і депутатів сільських, селищних та міських рад об’єднаних територіальних громад.

У Харківській області буде утворено сім нових об’єднаних територіальних громад. На сьогодні в Харківській області вже створено п’ять ОТГ.

Які нові ОТГ буде створено:

Малоданилівська селищна об’єднана територіальна громада

Схематичне зображення меж Малоданилівської ОТГ
 • Населені пункти, що увішли до складу ОТГ: Мала Данилівка, Зайченки, Караван, Лужок, Чайківка, Черкаська Лозова, Лісне;
 • Кількість виборців: 10 300 виборців;
 • Кількість одномандатних округів на перших виборах ОТГ: 26 округів.

Зачепилівська селищна об’єднана територіальна громада

Схематичне зображення меж Зачепилівської ОТГ
 • Населені пункти, що увішли до складу ОТГ: Зачепилівка, Нагірне, Скалонівка, Бердянка, Вишневе, Першотравневе, Травневе, Забарине, Олександрівка, Леб’яже, Кочетівка, Перемога, Миколаївка, Абазівка, Сомівка, Займанка, Лиманівка, Семенівка;
 • Приблизна кількість виборців: 8010 виборців;
 • Кількість одномандатних округів на перших виборах ОТГ: 26 округів.

Золочівська селищна об’єднана територіальна громада

Схематичне зображення меж Золочівської ОТГ
 • Населені пункти, що увішли до складу ОТГ: Золочів, Березівка, Бугаї Другі, Зрубанка, Литвинове, Макариха, Орішанка, Розсохувате, Сніги, Цапівка, Велика Рогозянка, Гуринівка, Сковородинівка, Довжик, Вікнине, Рідний Край, Калинове, Карасівка, Миронівка, Чорноглазівка, Лютівка, Відродженівське, Мала Рогозянка, Вільшанське, Зіньківське, Перемога, Одноробівка, Борохи, Гресі, Ковалі, Мартинівка, Петрівка, Постольне, Стогнії, Цилюрики, Муравське, Сніги, Одноробівка, Перовське, Басове, Івашки, Олександрівка, Завадське, Скорики, Широкий Яр, Тимофіївка, Писарівка, Гур’їв, Леміщине, Малижне, Мерло, Морозова Долина, Рясне, Світличне, Дуванка, Макарове, Соснівка, Турове, Уди, Костянтинівка, Окіп, Червона Зоря, Феськи, Високе, Головащівка, Маяк, Чепелі, Малі Феськи, Першотравневе;
 • Приблизна кількість виборців: 22 540 вибороців ;
 • Кількість одномандатних округів на перших виборах ОТГ: 34 округа.

Оскільська сільська об’єднана територіальна громада

Схематичне зображення меж Оскільської ОТГ
 • Населені пункти, що увішли до складу ОТГ: Оскіл, Букине, Капітоловка, Діброва, Комарівка, Миколаївка, Студенок, Пасіка, Яремівка;
 • Приблизна кількість виборців:  4940 виборців;
 • Кількість одномандатних округів на перших виборах ОТГ:  22 округа.

Коломацька селищна об’єднана територіальна громада

Схематичне зображення меж Коломацької ОТГ
 • Населені пункти, що увішли до складу ОТГ: Коломак, Новоіванівське, Покровка, Гладківка, Панасівка, Трудолюбівка, Різуненкове, Вдовичине, Ганнівка, Гришкове, Гуртовівка, Каленикове, Крамарівка, Мірошниківка, Прядківка, Явтухівка, Шелестове, Білоусове, Григорівка, Нагальне, Пащенівка, Петропавлівка, Підлісне, Цепочкине, Шляхове, Андрусівка, Бондарівка, Бровкове, Дмитрівка, Кисівка, Латишівка, Логвинівка, Миколаївка, Сургаївка;
 • Приблизна кількість виборців: 5900 виборців;
 • Кількість одномандатних округів на перших виборах ОТГ: 26 округів.

Наталинська сільська об’єднана територіальна громада

Схематичне зображення меж Наталинської ОТГ
 • Населені пункти, що увішли до складу ОТГ: Наталине, Улянівка, Кобзівка, Кобзівка Друга, Новопавлівка, Одрадівка, Шкаврове, Дружба, Попівка, Вільне, Маховик, Роздолля, Ясна Поляна;
 • Приблизна кількість виборців: 4860 виборців;
 • Кількість одномандатних округів на перших виборах ОТГ: 22 округа.

Малинівська селищна об’єднана територіальна громада

Схематичне зображення меж Малинівської ОТГ
 • Населені пункти, що увішли до складу ОТГ: Малинівка, Стара Гнилиця;
 • Приблизна кількість виборців: 5870 виборців;
 • Кількість одномандатних округів на перших виборах ОТГ: 26 округів.

Як проходить виборчий процес.

Виборчий процес перших виборів депутатів та голів сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад розпочався 9 вересня. Станом на 29 вересня повинні бути утворенні територіальні виборчі комісії (ТВК) та проведено розмежування та утворення одномандатних виборчих округів.

Усі сім ТВК в Харківській області було утворено без порушень та в зазначений термін — прокоментував «Громадському Харків» Микола Зінченко координатор громадського спостереження за виборами у Харківській області від ВГО “Громадянська мережа “ОПОРА”:

«На території Харківської області було вчасно створено 7 ТВК, котрі наразі активно займаються підготовкою до проведення виборів. Всі комісії було створені без проведення жеребкувань, найменшою за кількістю членів комісії є Малинівська селищна комісія – 9 членів, найбільшою Малоданилівська селищна комісія – 17 членів.
Всі 7 комісій вчасно провели свої перші засідання та склали присяги.»

Найбільше представництво в територіальних комісіях у політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» — 21 член комісії. Також президентська партія має і найбільшу кількість своїх членів на керівних посадах у ТВК — 7 представників «Солідарності». У політичної партії ВО «Батьківщина» 17 представників у комісіях, 6 з них на керівних посадах; «Народний Фронт» делегував 15 членів комісій — 4 з них отримали керівні посади.

Об’єднання «Самопоміч» має 9 представників у складі ТВК, Українське об’єднання патріотів «УКРОП» та «Відродження» — по 5, Радикальна партія Олега Ляшка — 4, «Наш край» та Аграрна партія України — по 2, Всеукраїнське об`єднання «Свобода», Народна Партія, «Нова держава», Народно-демократична партія — по 1 представнику. Партія «Відродження» отримала 2 керівні посади, а «Наш Край» і Радикальна партія Олега Ляшка — по 1.

Утворення одномандатних виборчих округів також відбулось без значних порушень.

«З  утворенням виборчих округів, комісії також впорались вчасно. В деяких майбутніх ОТГ виявлена немала розбіжність у приблизній кількості виборців в окремих округах. Як один з прикладів,  Золочівська селищна виборча комісія утворила одномандатний виборчий округ № 14 на території с. Цапівка, де приблизна кількість виборців — 254 людини.В той час, як середня кількість виборців в громаді — 662. Це пояснюється віддаленістю окремих населених пунктів та неможливістю їхнього об’єднання з іншими селищами» — прокоментували процес утворення одномандатних виборчих округів у Громадянській мережі «Опора».

Значне відхилення в кількості виборців на окремих одномандатних виборчих округах не простежується тільки у рішенні Наталинської територіальної виборчої комісії, де на всіх виборчих округах приблизно однакова кількість виборців. У інших шести ТВК спостерігаються значні відхилення від середньої кількості виборців на окремих виборчих округах, але у кожному випадку цьому сприяє географічна віддаленість окремих населених пунктів, кількість виборців в яких менша ніж середня.

Як зазначає заступник голови ГО «Деркачівська Альтернатива», член Дергачівської районної виборчої комісії Олександр Анчишкін, головною проблемою на виборах в ОТГ — є недостатня кваліфікація членів територіальних виборчих комісій:

«Слід розуміти, що в члени територіальних та дільничних комісій подаються громадяни з досвідом роботи, але, на жаль, без базового знання Закону України “Про місцеві вибори”. Найчастіше, незнання закону і призводить до проблем під час роботи в комісіях, в тому числі і при затверджені одномандатних виборчих округів.»

Два дні знадобилось Малоданилівській ТВК щоб утворити одномандатні виборчі округи. Така ситуація склалась через наявність двох різних проектів розділення округів:

«Згідно з законом вони мали затвердити перелік одномандатних виборчих округів до 20 вересня, що вони і зробили. Проте, затвердження затягнулось на два дні. В комісії було два проекти округів, які пропонувались різними членами ТВК. Різниця була в окремих вулицях та розділенні округу з гуртожитками Харківської державної зооветеринарної академії. В останній день члени прийшли до консенсусу по спірних питанням і прийняли узагальнений перелік одномандатних округів. Залишається загадкою, чому не можна було до першого засідання погодити суперечливі моменти та проголосувати перелік одразу.» — прокоментував Анчишкін

25 вересня розпочалась реєстрація кандидатів до депутатів та голів сільських та селищних рад. Подати документи до ТВК кандидати зможуть до 4 жовтня, а до 5 жовтня ТВК прийматимуть рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації кандидатів. Станом на 29 вересня до Наталинської ТВК не подано жодного документа від кандидатів.

Підпишіться на наш канал в Telegram і ми покажемо вам, наскільки глибока ця кроляча нора:https://t.me/hromadskekharkiv

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.