Українські студенти нагодували ізраїльтян супом з кори та листя щоб нагадати про Голодомор

Студенти Української академії лідерства провели на вулицях Тель-Авіва акцію по ознайомленню ізраїльтян з трагедією Голодомору. Вони пропонували всім бажаючим спробувати блюдо часів Голодомору – суп з кори і листя.

«Цими вихідними ми відкрили у Тель-Авіві поп-ап ресторан Uncounted Since 1932. У ньому мешканцям та гостям Тель-Авіву пропонували лише одну страву – суп з кори та листя – єдине, що могли собі дозволити українці під час Голодомору. Більшість інгредієнтів ми спеціально привезли з України. В результаті до акції, ініційованої студентами Українська Академія Лідерства, долучилися жителі з 10 країн світу. Переважна більшість з них ніколи і нічого не чула про найстрашніший геноцид в український історії. Взагалі нічого! “Шо таке правда було?” -питали вони нас! Першою найгірший суп в світі скуштувала мила європейська бабуля, яка чесно сказала “Taste like a shit!”.»—розповів на Фейсбуці Олександр Тодорчук

В акції пам’яті взяли участь кілька сотень випадкових перехожих з Ізраїлю, Німеччини, Італії, Австрії, Перу, Великобританії, Швейцарії, Бразилії, США та Чехії. Більшість гостей «ресторану» ніколи не чули про Голодомор, а страву назвали найгіршим, що може скуштувати людина.

Назва ресторану Uncounted Since 1932 (у перекладі «ті, яких не порахували з 1932 року») символічна і відсилає до числа жертв, яких радянська влада забороняла фіксувати: менше ніж за рік від голоду померло від 7 до 10 млн українців.

«Це жахливо, що про Голодомор в Україні ніхто не розповідає. Я у щоці, що не знала про трагедію вашого народу до цього моменту. Через смак цього супу і історії жертв я змогла відчути, що переживали українці під час голоду. Для мене вже 7-10 млн людей не просто цифри, а змішані відчуття страху від почутого і співчуття до українського народу»— – ділиться своїми враженнями Лімор, 46-річна жителька Тель-Авіву.

Всі фото— Українська Академія Лідерства

Підпишіться на наш канал в Telegram і ми покажемо вам, наскільки глибока ця кроляча нора:https://t.me/hromadskekharkiv

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Віктор Пічугін

Віктор Пічугін

Голова «Громадського Телебачення Харків». Відповідає за дизайн візуального контенту, написання та редагування текстів
Віктор Пічугін