В Харкові пройде фестиваль PLAN B

Що спільного у коміка із Зімбабве, який заснував креативні медіа в своїй диктаторської країні, музичного менеджера з племені туарегів, який створив фестиваль в пустелі і отримав «Grammy», сирійського біженця, який навчився 3d-проектування і сам створив собі протез, bmx-райдера, який організував один з найбільших екстремальних спортивних фестивалів в маленькому депресивному хорватському містечку, тим самим повернувши його до життя, хлопця, котрий придумав радіостанцію в вантажному контейнері, розробника ігор з Тунісу, а ще ді-джея і креативного менеджера, яка кинула всі проекти і пішла в школу вчити дітей інформатики?

Загальне одне – всі вони діяли набагато ширше своїх початкових програм і цілей, що і послужило приводом запросити їх на PLAN B – мультиформатний фестиваль соціальних інновацій, який відбудеться в Харкові 1-3 грудня 2017.

Одна з цілей фестивалю PLAN B – зібрати у себе найбільш креативних і енергійних людей, які зможуть поспілкуватися з гостями з усього світу, почути історії про корисних і цікавих кейсах, взяти участь в обговореннях виступів або проектів, познайомитися з такими ж, як вони – мрійниками, активістами, які впевнено дивляться в майбутнє своєї країни.

Інноватори, студенти, локальні організатори, соціо-культурні менеджери, а також будь-який, у кого є креативні свіжі ідеї і бажання змінити що-небудь навколо себе, зможуть на PLAN B надихнутися і потрапити в те коло спілкування, якого, можливо, їм не вистачає . Тому особливо організатори сподіваються на активність малих міст і жителів сільської місцевості, і особливо регіону Донецької і Луганської областей.

Цього року PLAN B вдруге збере найяскравіших представників всіляких соціально-значущих проектів – понад 40 українських і близько 15 іноземних спікерів з усього світу. IT, ігри і технології, експериментальні медіа та комунікації, урбаністика і навколишнє середовище, культура, мистецтво та розваги, волонтерство та альтернативна освіта, соціальне підприємництво та інвестування – ось неповний список напрямків, яким присвячений PLAN B 2017.

Але його головний інтерес і спільний знаменник для всіх тем – це зухвала і креативна гуманітарна ідея, що робить неспокійний світ кращим, що наповнює його надією, добротою, дотепністю і красою.

PLAN B – це також інтенсивний комунікаційний марафон: надихаюче денний спілкування в рамках конференцій, воркшопів і хакатонів триває вночі на концертних майданчиках і танцполах. Де технічні гіки, авторитетні спікери і соціальні діячі відв’язують своїх внутрішніх бестій і перетворюються в запеклих тусовщиків. І враховуючи, наскільки виняткові люди, яких збирає фестиваль PLAN B, такий нетворкінг для багатьох може стати життєвизначальних.

Музика на PLAN B

Музична програма PLAN B включає в себе лайв і нічні вечірки.
THE BUG (UK), Elektro Guzzi (Austria), Drum & Tuba Band, DZ’OB, Shanti People, LATEXFAUNA, 5Vymir, Kurs Valut виступатимуть в Оперному підвалі, який знаходиться в будівлі ХНАТОБ (Сумська, 25).

DJ’s:
Ewoxiño (Belgrad), Juha, Kablam (Berlin), Vlad Fisun (Aristokrats, Kyiv), SE62 (Closer, Kyiv), Pavel Plastikk (Kyiv), Flashy (Lviv), Zbarasky (Lviv), Kiddmisha (Kyiv), Serge Taranovskiy (20ft Radio, Kyiv), Mr Sunny (Kiss FM, Kyiv), Small Potato, Syrakus, Breaksage & Piligrim, BSKD & Asket, Aka & Gudyma, Konzug & Roman, Kurgan, Schtug & Koin, Value, Eazy, Max Gold, Nail, Richi, KIM, Gash & Slog, Martin Block.

Спікери PLAN B.

Гості та спікери конференції PLAN B досить різнопланові зі всіляких сфер діяльності, але всіх об’єднує одне – їх приклад показує, як можна змінити своє життя і життя інших за допомогою інновацій, соціального підприємництва, культури і мистецтва, знайти вихід із, здавалося, безвихідних ситуацій, як трансформувати виклик в можливість і перетворити падіння в політ.

Наприклад, сирієць АСЕМ Хасна – зараз він стажер в області інформаційних технологій і машинного навчання в Hala Systems і експерт 3D-друку. Раніше він вивчав математику в університеті в Сирії, а з початком війни АСЕМ кинув навчання, щоб стати парамедиків. Після втрати ноги він потрапив до Йорданії в якості біженця, щоб отримати доступ до медичної допомоги. Там почав вчитися на протезного техніка і приєднався до Refugee Open Ware – соціальної технологічній платформі, яка допомагає біженцям та людям, які живуть на територіях конфліктів, і впроваджує інноваційні та гуманітарні технології в їхнє життя. З 2014 року Aсем використовує свої знання в області друку на 3D для допомоги людям, які живуть у важких умовах.

Ще один гість фестивалю – маліец Менні Ансар, всесвітньо відомий музичний діяч, який народився в пустелі в родині кочового племені туарегів. Він заснував і є менеджером туарегского музичного колективу Tinariwen, який є володарем “Grammy”, а ще Менні заснував фестиваль в пустелі – Festival in The Dessert в Тімбукту, який через політичну кризу в Малі став фестивалем-вигнанцем.

BMX-райдер Юрика Барак з Хорватії є співзасновником Pannonian Challenge, одного з найпрестижніших подій Європи з екстремальних видів спорту. У депресивному хорватському містечку Осієк (яке значно постраждало через війну), Юрика з друзями створив перший фестиваль, який переріс із зібрання сотні скейтбордистів в одне з кращих спортивних подій Європи. Завдяки оригінальній бізнес-моделі в місцевий бюджет в рази зросли надходження від туризму, щорічно залучається ряд міжнародних ЗМІ, створюються робочі місця для молоді. На PLAN B Юрика розповість дивовижну історію про те, як вони з друзями змінили місто.

Це всього лише три історії, і за кожним спікером на PLAN B коштують не менш захоплюючі речі. Саміт Фари Монро (aka Comrade Fatso) – комік, журналіст, самий креативний мозок в Зімбабве, який створив у своїй країні ряд медіа нового формату, Валід Султан Мідані – соціальний підприємець в області розвитку технологій та ігор з Тунісу, Девід Бетстоун (США) – засновник і керуючий директор компанії Just Business, інвестиційної фірми з соціальних питань, художниця фітор Беріс з Косово, засновник фестивалю сучасного мистецтва Pop Up AKTO Festival в Македонії Філіп Йовановски, і багато інших, які незабаром будуть анонсовані на на ресурсах фесті аля.

Конференції PLAN B будуть проходити 2 і 3 грудня в приміщенні Школи Архітектури (вул. Конторська, 5).

Вхід на форум і на лайв буде здійснюватися за попередньою реєстрацією: https://goo.gl/forms/BsOcIY24HfB9yaK13

Перший PLAN B відбувся у вересні 2016р. в Харкові, Краматорську та Слов’янську, в 2017 до руху приєдналися Дніпро, Бахмут і Львів. Фестиваль організований Громадською Організацією «Культурна агенцiя A ‘(Харків) і реалізується в рамках проекту” Зміцнення суспільної довіри (UCBI II) “за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

www.planbfest.com
www.facebook.com/plan2bfest

Підпишіться на наш канал в Telegram і ми покажемо вам, наскільки глибока ця кроляча нора:https://t.me/hromadskekharkiv

Якщо ви побачили помилку, або знаєте більше про це, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Віктор Пічугін

Віктор Пічугін

Голова «Громадського Телебачення Харків». Відповідає за дизайн візуального контенту, написання та редагування текстів
Віктор Пічугін